Najczęściej kupowane

Płacę przez PayU

Producenci

Promocje

 • Tanzania AA
  Tanzania AA

  Moc: średnia Kwasowość: niska Body:...

  9,76 zł -10% 10,84 zł

Informacja

Pięć prostych zasad przechowywania kawy

Pięć prostych zasad przechowywania kawy
 1.        Nie miel. Jeśli przyszło Ci kiedyś do głowy zmielenie od razu całej kawy, którą kupiłeś w ziarnach, mam nadzieję, że już od tego pomysłu odszedłeś. Oczywistym powinno być, że najlepiej jest przechowywać zapasy kawy (najlepiej kupionych w sklepie specjalizującym się w sprzedaży kawy), a mielenie zostawić na później. Kawa ze świeżo zmielonych ziaren jest o wiele bardziej aromatyczna od takiej, która wietrzy się od dłuższego czasu.
 2.        Nie przesypuj kawy do puszki – włóż ją tam razem z oryginalnym opakowaniem, które przecież zostało stworzone z myślą o jak najlepszej izolacji kawy od niesprzyjających jej czynników. Jeśli przesypiesz kawę do innego opakowania (nawet próżniowego) i bez otwierania go czuć będzie jej aromat, oznacza to, że pojemnik nie jest szczelny i kawa traci to, co ma najlepsze.
 3.        Pojemnik, w którym przechowujemy kawę, nie powinien być przezroczysty. Nie powinien też stać w miejscu, na które bezpośrednio padają promienie słoneczne, np. na parapecie.
 4.        Nie trzymaj kawy w lodówce. Nieraz słyszałam, że tak właśnie powinno się robić, jednak nie zgadzam się, podobnie zresztą jak wielu znawców. Kawa (zwłaszcza mielona) w lodówce łatwo chłonie aromaty innych rzeczy, a poza tym łatwo wilgotnieje, szczególnie kiedy z zimnej lodówki wyjmiemy ją na parę minut do ciepłego pomieszczenia. Nie bez kozery umieszcza się zmieloną kawę w lodówce podczas domowych porządków – kawa niweluje brzydkie zapachy, wchłaniając je.

Ponadto niska temperatura w lodówce neutralizuje olejki eteryczne zawarte w ziarnach, a wilgoć bynajmniej nie sprzyja zachowaniu przez kawę dobrego aromatu. Jeśli więc nie lubisz kawy o smaku kiełbasy i nie jadasz pleśniejących rzeczy,  schowaj kawę do szafki.

 1.        Nie zamrażaj kawy. Powody są podobne, jak w przypadku lodówki. Jednak jeśli zamrożenie ma na celu uniknięcie wyrzucenia kawy do śmieci (bo. np. masz jej o wiele za dużo), ewentualnie możesz ją zamrozić. Pamiętaj tylko, aby nie wyciągać jej bez potrzeby do ciepłego pomieszczenia oraz aby po rozmrożeniu nie zamrażać jej ponownie.

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   Strona www: (Site url withhttp://)
* Treść komentarza: