Najczęściej kupowane

Płacę przez PayU

Producenci

Promocje

  • Tanzania AA
    Tanzania AA

    Moc: średnia Kwasowość: niska Body:...

    9,76 zł -10% 10,84 zł

Informacja

Pij kawę – będziesz zdrów!

Pij kawę – będziesz zdrów!

Bardzo często muszę znajomym tłumaczyć, że codzienne picie filiżanki kawy ich nie zabije. Wielu ludzi uważa, że kawa jest niezdrowa. Oczywiście, jej nadmierne picie nie sprzyja zdrowotności, ale jeśli wiemy, ile można jej pić, kawa może wpłynąć na nas bardzo dobrze.

Przeważnie dzień rozpoczynamy właśnie od filiżanki świeżo zaparzonej kawy, mając nadzieję, że pobudzi nas do życia. I słusznie – kawa blokuje w mózgu receptory adenozyny, które przenoszą informację o zmęczeniu. Już nawet sam zapach świeżego naparu jest w stanie obudzić nasz organizm. Również dzięki blokowaniu receptorów adenozyny kawa zmniejsza ryzyko zachorowania na Parkinsona – chronione są bowiem te komórki, które są najbardziej podatne na zanikanie.

To już dużo zalet, choć wiem, że niedowiarkom będzie mało. Więc napiszę dalej: kawa zawiera antyoksydanty, występujące m.in. w suplementach diety. Przeciwutleniacze przeciwdziałają powstawaniu nowotworów oraz zachorowaniu na cukrzycę typu 2, ponieważ uwrażliwiają tkanki na insulinę. Ponadto antyutleniacze pomagają nam zachować młodość, a przecież wszyscy chcemy być piękni i młodzi!

Dzięki temu, że kawa działa moczopędnie, oddala nas od wystąpienia kamieni nerkowych oraz oczyszcza organizm. Zmniejsza ryzyko nowotworów jelit oraz wątroby, a u palaczy ryzyko nowotworów pęcherza, przyspiesza metabolizm i pozytywnie wpływa na układ krążenia.

Czarny napój zmniejsza ból i napięcie mięśni, u mężczyzn zwiększa płodność (plemniki są bardziej żywotne), poprawia nastrój – zwłaszcza, gdy pijąc ją, można się delektować. Jak widać, kawa nie tylko wspaniale smakuje, ale też świetnie działa.

No dobra, picie kawy ma także swoje wady, np. wypłukuje magnez. W każdym razie to jest temat na inny post i uważam, że jeden kubek kawy dziennie nie może więcej pomóc, niż zaszkodzić.

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
   Strona www: (Site url withhttp://)
* Treść komentarza: